Akrep ve Yükselen Akrep Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Akrep ve Yükselen Akrep Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter 2 Aralık’a kadar maddi kazançlar alanınızda ilerlerken, özellikle yükselen Akrepler maddi konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirler. 12 yılda bir gelen bu şansı iyi değerlendirin!

Yükselen Akrepler, Satürn 2020 yılı sonlarına kadar yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşular, yakın yerlere seyahatler, iletişim, eğitim alanınızda ilerleyecek. Bu defa kardeşler, akrabalar, komşularla ilgili önemli dersler alabilir, onların sorumluluklarını üstlenmeniz gerekebilir. Onlarla ilişkilerinizde bazı zorluklar oluşabilir, yakın yerlere seyahatlerde ve iletişimde sorunlar, engellenmeler yaşayabilirsiniz. Öğrencilerin de bu dönem daha fazla çalışmaları, gayret göstermeleri gerekiyor.

Plüton 2008 yılından bu yana burcunuza destekleyici altmış derecelik açı yapıyor. Girişeceğiniz işlerde ve konuşmalarda güçlü bir etki yaratabilirsiniz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. 12-16 Kasım arasında doğmuş bir Akrep iseniz, Güneş'iniz 20-24 derece Akrep burcunda yer alıyordur ve bu yıl Plüton'un burcunuza destekleyici açısını daha yoğun hissedebilirsiniz.

Yükselen Akrepler için Uranüs’ün 6 Mart’ta ilişkiler ve ortaklıklar alanına geçmesi ile birlikte bu konularda yaklaşık 7 yıl boyunca devam edecek yeni bir dönem başlayacak(6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). Bu konularda ani gelişmeler, riskli durumlar olabilir. İlişkiler ve ortaklıklarda ani bitişler yaşayabilirsiniz. Yükselen dereceniz ilk derecelerde ise bunu bu yıl, ileri derecelerde ise önümüzdeki yıllarda deneyimleyeceksiniz. Akrep burcunun ilk günlerinde doğanların da hayatlarında beklenmedik gelişmeler, daha fazla özgürleşme isteği olabilir.

6 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, 3.evinizde oldu. Tutulma size bol hareket ve sosyallik getirecek. Hızlı bir iletişim trafiğiniz olacak. Zihinsel olarak yorucu bir dönem olabilir. Yeni haberler alabilir, yeni fikirler üretebilirsiniz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa, bu dönem daha mücadele içinde geçebilir, sorumluluklarda artış olabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili de önemli gelişmeler olabilir.

21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, kariyer konularında kararlar almanıza neden olabilir, bu konularda daha hassas bir dönem. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise kendinizi geliştirebileceğiniz imkanlar sunuyor. Bu dönemde yabancılarla, yurtdışı bağlantılı işleriniz, yüksek öğrenim ve hukuksal konular için daha destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, yakın çevre, kardeşler, iletişim, eğitim konularında önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine aynı konularda daha destekleyici.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP