Başak ve Yükselen Başak Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Bu yıl da Oğlak burcundaki Satürn, burcunuzla uyumlu üçgen açı yapmaya devam edecek. Çabalarınızın karşılığını daha rahat alabileceksiniz. Yükselen Başak'ların da Satürn, aşk ve çocuk evinde ilerlerken, bu konularda sorumluluklar almaları gerekebilir. Aşk ve iş arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekecek. Bu dönem, aşk hayatınıza olgun biri de girebilir.

Neptün, uzun süredir burcunuza karşıt açı yapıyor. Sadece burcu ya da yükseleni Başak olanlar değil, Merkür ve Venüs'ü Başak'ta olanlar da etkileniyor. Bu yıl özellikle 7-12 Eylül arasında doğan Başak'lar, Güneş'leri 14-19 derece Başak'ta olduğu için Neptün'ün pasifize eden, dağıtan, yoğunlaşmayı engelleyen, belirsizlik ve aldanma yaratan etkisini hissedecekler. Bu dönem baba, otorite figürleri ile ilgili ya da bayanlar eş ve partnerleri ile ilgili konularda aldanma, belirsizlikler yaşayabilirler. Yükselen derecesi 14-19 derece arası Başak olanlar da bu yıl evlilik ve ortaklıklarında çözülme yaşayabilir.

Burcunuza uyumlu üçgen açı yapan Plüton ise özellikle 13-17 Eylül arasında doğan Başak'ların girişecekleri işlerde destek bulmalarını sağlarken, kendinizi daha etkili bir şekilde ifade etmenizi sağlayacak. 

Uranüs’ün 6 Mart’ta Boğa burcuna geçmesi ve yükselen Başak'ların yabancılar, uzak yerler, yüksek öğrenim alanında ilerlemesi, bu konularla ile ilgili önemli değişimler yaşayacağınızı gösteriyor. Yaklaşık 7 yıl boyunca sürecek bu transit (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında) yükselen derecesi ilk derecelerde olan yükselen Başak'lar için etkili olacak. Burcun ilk günlerinde doğan Başak burçları ise hızlı uyanışlar yaşayabilirler.

Yükselen Başak’ların, şans, fırsat ve bolluk gezegeni Jüpiter 2 Aralık’a kadar ev ve aile alanında ilerlerken, bu alanlarda şanslı etkilerle olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aileniz büyüyebilir, ev satın alabilirsiniz, daha büyük bir eve taşınabilirsiniz ya da arsa, gayrimenkulden gelir sağlayabilirsiniz. 2 Aralık’tan sonra ise Jüpiter 5.evinize geçecek. Aşk ve çocuklarla ilgili şanslı ve olumlu gelişmeler olabilir. Aradığınız aşkı bulabilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. 

6 Ocak’taki tutulma 5.evinizde oldu. Aşk hayatınız ve yaratıcılık gerektiren işleriniz ile ilgili hızlı ve beklenmedik gelişmeler olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konularda, spekülatif, riskli işleriniz, sanatsal işlerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir, ciddi kararlar almamaya özen gösterin. 21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, sizi ruhsal açıdan etkilerken, kontrolünüz dışında gelişecek olaylara karşı dikkatli olmalısınız, gizlenen bazı konular açığa çıkabilir, iş hayatında kararlar almanız gerekebilir. 2 Temmuz’a kadar olan dönem daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası kendinizi daha pozitif ve umutlu hissedebilirsiniz, gelecek planlarınız yönünden ise destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, iş hayatınız ve sağlığınız ile ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine çocuklar ve aşk hayatınız ile ilgili daha destekleyici.

Astrolog Zeynep Yalçın

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP