Astrolog Zeynep Yalçın

Boğa ve Yükselen Boğa burçlarını 2019' da neler bekliyor?

Astrolog Zeynep Yalçın

Uranüs’ün 6 Mart’ta burcunuza geçmesi ile birlikte, hayatınızda yaklaşık 7 yıl boyunca devam edecek yeni bir dönem başlayacak (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). Yükselen Boğa ve 20-23 Nisan doğumlu Boğa’lar bunu 15 Mayıs-7 Kasım 2018’de yaşadı.

Bu sene de 20-27 Nisan doğumlu Boğa burçları bu etkileri alacak. Daha sonra doğan Boğa burçları ise bu etkileri önümüzdeki yıllarda hissedecekler. Bu dönemde hayata bakış açınız, kişiliğiniz değişebilir, özgürleşmek isteyebilirsiniz, bu özgürleşme evli olanlar için tehlike sinyali olarak da algılanabilir, ani durumlar yaşayabilirsiniz. Her zaman yaptığınız şeyler dışında yeni şeyler denemek, hayatınızda önemli değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle yükselen Boğa’lar, görünümünüzde, saçınızda vb. daha önce yapmayı hiç düşünmeyeceğiniz radikal değişiklikler yapabilirsiniz.

Yükselen Boğa’ların, şans🍀 ve bolluk gezegeni Jüpiter 8 Kasım 2018’den bu yana, ortaklı kazançlar, kredi, sigorta, vergi, miras alanınızda ilerliyor ve 2 Aralık’a kadar bu alanlarda olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Eşiniz, partneriniz ya da ortağınızın maddi durumunda iyileşme olabilir. 2 Aralık’tan sonra ise Jüpiter 9.evinize geçecek ve 2020 yılı boyunca hayata bakış açınızı ve inançlarınızı zenginleştirecek. Bu dönem öğrendikleriniz ile kendinizi geliştirirken, akademik başarılar, hukuki konularda olumlu gelişmeler, medya alanında şanslar, yabancılarla ve yurtdışı bağlantılı konularda olumlu gelişmeler yakalayabilirsiniz. Daha fazla yurtdışı seyahatlere katılıp yeni kültürler tanıyabilirsiniz. Üniversite sınavına hazırlanan özellikle yükselen Boğa’lar için oldukça şanslı bir transit.

Plüton 2008 yılından bu yana Boğa burçlarına olumlu üçgen açı yapıyor ve girişeceğiniz işlerde destek bulmanızı, kendinizi daha etkili bir şekilde ifade edebilmenizi, kişiliğinizi, otorite figürleri ile ilişkilerinizi destekliyor. 10-13 Mayıs arasında doğmuş bir Boğa iseniz, Güneş'iniz 20-23 derece Boğa burcunda yer alıyordur ve bu yıl Plüton'un burcunuzu destekleyen açısını daha yoğun hissedebilirsiniz. Daha dayanıklı ve güçlü hissedeceksiniz.

1-10 Mayıs tarihleri arasında doğmuşsanız, Satürn yıl boyunca bazı dönemlerde Güneş’inize destekleyici üçgen açı yaparak sizi destekleyebilir. Burcun ilk günlerinde doğmuşsanız 2018’de bunu hissettiniz zaten. Otorite figürlerinden, babanızdan ya da eşinizden destek görebilirsiniz. Aldığınız sorumluluklar gelişiminize katkı sağlarken, devlet ve kanunlarla ilgili de destekleyici etkiler söz konusu.

Yükselen Boğa’ların, Satürn 2018 yılında yabancılar, uluslararası, hukuksal, akademik konular alanında ilerliyor. Bu konularda planlı hareket ederek, disiplinli, istikrarlı, kararlı davranarak, sorumluluklar üstlenerek başarılı olabilirsiniz. Satürn, seyahatlerinizde, hukuksal ve eğitim konularında gecikmeler, zorluklar yaşamanıza neden olabilir. Örneğin vize başvurunuzu zamanında yapmazsanız yetişmeyebilir ya da uzak yerlere seyahatlerde daha fazla rötar yaşayabilir, havaalanına geç kalabilirsiniz. Eğitim ile ilgili de yeterince çalışmazsanız, başarılı olmanız zor. Üniversite sınavına hazırlanıyor ya da üniversitede okuyorsanız çalışmayı son ana bırakmayın. Hukuksal bir davanızda ise iyi bir savunmanız olması gerekir vb. Özetle sorumlulukları yerine getirme, planlı, programlı olma zamanı.

6 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, alanlarınızda gerçekleşti. Tutulmadan sonra bu konularla ilgili gelişmeler, değişimler yaşayabilirsiniz.

21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, ev ve ailevi konulara daha fazla odaklanacağınızı gösteriyor. 2 Temmuz’a kadar olan dönem özellikle kariyer konularında daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilişkilerde sizin için daha destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, yüksek öğrenim, yabancılar ve yurtdışı bağlantılı işler, hukuksal konularla ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine, hayata bakış açınız, yabancılarla yapılacak işler, eğitim, medya, hukuk konularında daha destekleyici.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP