Astrolog Zeynep Yalçın

İkizler ve Yükselen İkizler Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Astrolog Zeynep Yalçın

Yükselen İkizler'in, şans ve bolluk gezegeni Jüpiter 8 Kasım 2018’den bu yana, ilişkiler, evlilik ve ortaklık alanında ilerliyor, 2 Aralık’a kadar bu alanlarda şanslı etkilerle olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Ortaklı konularda kazançlı gelişmeler, evli olanlar için evliliklerinde şans ve fayda sağlayacakları durumlar, bekarlar için ise evliliğe adım atma söz konusu olabilir. 2 Aralık’tan sonra da Jüpiter, ortaklı kazançlar, kredi, sigorta, vergi, miras alanında ilerlerken, bu alanlarda olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Eşin, partnerin ya da ortağın maddi durumunda iyileşme olabilir.

Neptün, bu sene özellikle Güneş'i 14-19 derece İkizler burcunda olan yani 5-10 Haziran arasında doğan ikizler burçlarına kare açı yaparken, kararsızlıklar, aldanmalar ve hassasiyet içinde olabilirler. Sanatsal konularla ilgilenen, bu alanda çalışan kişiler için ise faydalı da olabilir.

Satürn, yükselen İkizler’in 2018’de olduğu gibi 2019 yılında da ortaklı kazanç, eşin kazancı, miras, vergi, kredi, sigorta alanınızda ilerlerken bu konularda sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir. Bu dönem, borç almak, vermek, başkalarına kefil olmak konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Vergi beyanı ve ödemeleri konusunda, sigorta primleri konusunda, bankadan aldığınız kredileri geri öderken daha dikkatli ve sorumlu davranmalısınız.

Uranüs’ün 6 Mart’ta 12.evinize geçmesi ile birlikte, hayatınızda sakladığınız sırlar açığa çıkabilir, sizden gizlenen konuları ya da henüz habersiz olduğunuz gizli düşmanları tanıyabilirsiniz. Bu dönemi bilinçaltında eski problemlerden kurtulup, temizlik yapma zamanı olarak düşünün. Yaklaşık 7 yıl boyunca sürecek bu transit (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında) sonunda Uranüs yükselen burcunuza geçtiğinde hayatınızdaki büyük değişimlere hazır olacaksınız.

6 Ocak’taki tutulma ortaklaşa parasal alanınızda gerçekleşti. Eşinizin ya da ortağınızın hayatında önemli parasal gelişmeler devreye girebilir. Kazanç ve harcamalarındaki değişimler sizi de etkileyebilir. Miras, nafaka, kredi konuları da gündeme gelebilir. 21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili konulara daha fazla odaklanacağınızı gösteriyor. 2 Temmuz’a kadar olan dönem daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise maddi konularda sizin için daha destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, ortak kazançlarınızla, borçlarınızla ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine, eşinizin geliri, ortak kazançlarınız, kredi vb. konularda daha destekleyici.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP