Astrolog Zeynep Yalçın

Koç ve Yükselen Koç Burçlarını 2019' da Neler Bekliyor?

Astrolog Zeynep Yalçın

2019 yılında burcunuzun Jüpiter’den aldığı destekleyici açılar, daha kolay ilerlemenizi sağlayacak. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter 3 Aralık’a kadar yabancılar, yurtdışı bağlantılı işler, yüksek öğrenim ve hukuksal konular alanınızda ilerlerken bu konularda şanslı gelişmeler yakalayabilirsiniz.

Plüton 2008 yılından bu yana burcunuza kare açı yapıyor ve otorite figürleri ile ilişkilerinizi, kişiliğinizi çeşitli mücadelelerle dayanıklılık testimden geçiriyor olabilir. 10-13 Nisan arasında doğmuş bir Koç iseniz, Güneş'iniz 20-23 derece Koç burcunda yer alıyordur ve bu yıl Plüton'un burcunuza karesini daha yoğun hissedebilirsiniz.

Daha hırslı olabilir, güçlü mücadeleler içine girebilirsiniz, bu süreç sona erdiğinde ise daha dayanıklı ve güçlü hissedeceksiniz. 

Satürn, 2019 yılında kariyer alanınızda ilerlerken, kariyer hayatınızda disiplinli, istikrarlı, kararlı davranarak, sorumluluklar üstlenerek başarılı olabilirsiniz. Kariyerinizde sizi daha üst bir pozisyona taşıyabileceği gibi sorumluluklarınızı da arttıracak. Burcun ilk günlerinde doğmuşsanız 20 Aralık 2017’den bu yana zaten bunu hissettiniz, şimdi yavaş yavaş rahatlama zamanı. 1-10 Nisan tarihleri arasında doğmuşsanız, Satürn yıl boyunca bazı dönemlerde Güneş’inize kare açı yaparak sizi zorlayabilir. Otorite figürleri ile, babanız ya da eşiniz ile zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz. Ağır sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir, devlet ve kanunlarla ilgili de engellenmeler yaşayabilirsiniz. Bu transit enerjinizi de düşüreceğinden sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle kalp ile ilgili rahatsızlıklarınızı ihmal etmemelisiniz.

Yükselen Koç’lar için Uranüs’ün 6 Mart 2019’da para evinize geçmesi ile birlikte, parasal konularda yaklaşık 7 yıl boyunca devam edecek yeni bir dönem başlayacak (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). 15 Mayıs-7 Kasım 2018 tarihleri arasında Uranüs Boğa burcunda iken bu etkileri hissetmeye başladınız. Bu dönemde paraya bakış açınız değişebilir, ani kazanç ve kayıplar yaşayabilirsiniz. Her zaman yaptığınız iş dışında farklı işlerden ya da teknolojik konulardan para kazanabilirsiniz.

Bu sene Yengeç-Oğlak aksında gerçekleşen tutulmalar, ev, aile ile kariyer arasında dengeyi kurmanız, kariyerinize odaklanırken, sorumluluklar üstlenirken, ailenizi ihmal etmemeniz gerektiğine işaret ediyor. Oğlak burcunda gerçekleşen 6 Ocak’taki Güneş tutulması ile birlikte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konularınız ön planda olacak. Mesleki konularda değişimler, sorumluluklarda artış yaşanabilir. 21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, aşk, çocuklar, hobiler ve yaratıcılık gerektiren işlere daha fazla odaklanacağınızı gösteriyor. 2 Temmuz’a kadar olan dönem özellikle kariyer konularında daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise ailevi konularda sizin için daha destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, kariyerinizle ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine, kariyer ve mesleki konularda daha destekleyici.

Astrolog Zeynep Yalçın

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP