Kova ve Yükselen Kova Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor

Kova ve Yükselen Kova Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Satürn, 2020 yılı sonlarına kadar yükselen Kova’ların 12.evinde olacak. Bu dönem, şartlar sizin elinizde olmayabilir, belirsizlikler yaşayabilirsiniz, başkalarının sorumluluklarını üstlenmeniz gerekebilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylara karşı mücadele yerine kendinizi akışa bırakmaya çalışın. Gizli kalan konular ya da düşmanlar da huzursuzluk yaratabilir.

Yükselen Kova’ların, şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, 11.evlerinde ilerliyor. Daha umutlu ve iyimser hissedeceksiniz. İçinde bulunduğunuz grupların yardımı ile güçleneceksiniz. Arkadaş çevrenizi genişletebilir, politik ve sosyal gruplara katılabilirsiniz. Arkadaş ve sosyal çevreniz, istediğiniz destek ve yardımı sağlayacak. 2 Aralık’tan sonra ise Jüpiter, 12.evinize geçecek. Kendinizi yeterince şanslı görmeyebilirsiniz, sizin kontrolünüz dışında gelişen, sabırlı olmanız gereken durumlar olabilir.

Yükselen Kova'lar, Uranüs’ün 6 Mart’ta 4.evlerine geçmesi ile birlikte, ev ve aile hayatında önemli ve beklenmeyen değişimler yaşayacak. Bu transit yaklaşık 7 yıl boyunca sürecek (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). Bu dönemde ani taşınmalar da yaşayabilirsiniz. Uranüs, ani gelişmeleri, uyanışları ve özgürleşme isteğini anlatır. 20-27 Ocak doğumlu Kova burçları da, 6 Mart’tan sonra Uranüs, Güneş’lerine kare yaparken beklenmedik gelişmeler yaşayabilir ve özgürleşme isteği içinde olabilir. Otorite figürlerine, baba ya da bayan iseniz eşinize başkaldırma da yaşanabilir. 6 Mart’tan önce ise 17-19 Şubat doğumlu Kova burçları, Güneş'lerine Uranüs'ten destekleyici altmış derecelik açı alacak. Bu daha destekleyici ve pozitif değişiklikler getiren bir transit. Burada doğum tarihlerini yazmadıklarım, bizi unuttunuz diye mesaj yazıyorlar; tabi ki unutmuyorum. Yazmıyorsam, bu sene bu transitten etkilenmiyorsunuzdur. Siz de önümüzdeki yıllarda etkilerini hissedeceksiniz. Burcun başında doğanlar 6 Mart sonrası, kare açı alarak bunu daha güçlü hissederken, sonlarında doğanlar ise 6 Mart’a kadar daha destekleyici olan altmış derecelik açı ile bunu deneyimleyecekler. Burcun ortasında doğanlar ise önümüzdeki yıllarda.

6 Ocak’taki tutulma 12.evinizde gerçekleşti. Kontrolünüz dışında gelişecek olaylara karşı dikkatli olmalısınız. Hesapta olmayan birtakım gelişmeler canınızı sıkabilir. Riskli girişimlerde bulunmaktan kaçının. Gizli düşmanlıklarla muhatap olabilirsiniz. 2 Temmuz’a kadar olan dönemde dikkat etmelisiniz.

21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, evlilik, ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili daha hassas olabileceğiniz bir döneme işaret ediyor. Bu konularda önemli kararlar alabilirsiniz.

2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, iş hayatınızda ve günlük rutin iş düzeninizde yeni sorumluluklar almanıza neden olabilir. İş ve çalışma ortamınızda, koşullarınızda gelişmeler olabilir.

17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, hesapta olmayan birtakım gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Riskli girişimlerde bulunmaktan kaçının.

26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine, daha destekleyici olacak.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP