Terazi ve Yükselen Terazi Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Zeynep Yalçın

Yükselen Teraziler, Satürn 2020 yılı sonlarına kadar ev ve aile alanınızda ilerlerken, bu defa aileniz ile ilgili sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir. Yuvanızı kurarak aile sorumluluğu üstlenebilirsiniz ya da ailenizdeki yaşlı bireylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Emlak alım, satımı gibi konular ile uğraşabilirsiniz. 6 Ekim-14 Ekim tarihleri arasında doğmuşsanız, Satürn yıl boyunca bazı dönemlerde Güneş’inize kare açı yaparak sizi zorlayabilir. Öncesinde doğanlar bunu geçen yıl hissetti, sonrasında doğanlar ise seneye hissedecek. Otorite figürleri ile, babanız ya da eşiniz ile zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz. Ağır sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir, devlet ve kanunlarla ilgili de engellenmeler yaşayabilirsiniz. Bu transit enerjinizi de düşüreceğinden sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle kalp ile ilgili rahatsızlıklarınızı ihmal etmemelisiniz.

Yükselen Terazilerin, şans, fırsat ve bolluk gezegeni Jüpiter 2 Aralık’a kadar iletişim, yakın yerlere seyahatler, yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşular alanında ilerlerken, bu alanlarda şanslı etkilerle olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizin hayatındaki olumlu gelişmeler, sizi de etkileyebilir. İletişiminiz artarken, yakın çevreye daha fazla seyahat edebilirsiniz. 2 Aralık’tan sonra ise Jüpiter, ev ve aile alanınızda ilerlerken, bu alanlarda şanslı etkilerle olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aileniz büyüyebilir, ev satın alabilirsiniz, daha büyük bir eve taşınabilirsiniz ya da arsa, gayrimenkulden gelir sağlayabilirsiniz.

Plüton 2008 yılından bu yana burcunuza kare açı yapıyor ve otorite figürleri ile ilişkilerinizi, kişiliğinizi çeşitli mücadelelerle dayanıklılık testinden geçiriyor olabilir. 13-17 Ekim arasında doğmuş bir Terazi iseniz, Güneş'iniz 20-24 derece Terazi burcunda yer alıyordur ve bu yıl Plüton'un burcunuza karesini daha yoğun hissedebilirsiniz. Daha hırslı olabilir, güçlü mücadeleler içine girebilirsiniz, bu süreç sona erdiğinde ise daha dayanıklı ve güçlü hissedeceksiniz. 

Uranüs, 6 Mart’ta Boğa burcuna geçmeden önce 21-23 Ekim doğumlu Terazi’lerin Güneş’ine karşıt açı yapacak. Hayatınızda beklenmedik gelişmeler, daha fazla özgürleşme isteği olabilir. Yükselen Terazilerin ise Uranüs uzun zamandır ilişkiler ve ortaklıklar evindeydi, geçtiğimiz yıllarda ani biten ilişkiler, ortaklıklar, boşanmalar yaşamış olabilirsiniz. Yükselen dereceniz 28-29 arasında ise bu risk 6 Mart’a kadar var. Uranüs’ün 6 Mart’ta ortaklı kazanç, miras, kredi, sigorta, eşinizin kazancı alanına geçmesi ile birlikte bu konularda yaklaşık 7 yıl boyunca devam edecek yeni bir dönem başlayacak(6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). Bu konularda ani gelişmeler, riskli durumlar olabilir. Bu dönemde eşiniz ya da ortağınız, ani kazanç ve kayıplar yaşayabilir. Her zaman yaptıkları iş dışında farklı işlerden para kazanabilirler.

6 Ocak’taki tutulma 4.evinizde oldu. Ailevi konular ön planda olacak. Tutulma, ev ve ailevi konularda hızlı başlangıçlara neden olabilir. Ev değiştirme, dekorasyon, tamir konusunda hızlı kararlar alabilirsiniz. Ailevi konularda geçmişte kalan konular tekrar gündeme gelebilir. 21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili kararlar almanızı gerektirebilir. 2 Temmuz’a kadar olan dönem daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası mesleki konularda hızlı kararlar almanızı sağlayabilir. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, ev ve aileye ait konulara odaklanmanızı gerektirebilir. Aileniz ile kariyeriniz arasında dengeyi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Eve ait sorumluluklar ağır basabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine ev ve aile konularında daha destekleyici.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP