Yay ve Yükselen Yay Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor?

Yay ve Yükselen Yay Burçlarını 2019'da Neler Bekliyor

Satürn Oğlak burcunda ilerlerken, yükselen Yay'lar maddi konularda daha tedbirli, sorumluluk sahibi davranabilir, kazançlarını doğru yatırımlarda değerlendirmek, risk almamak isteyebilirler. Gelirlerinizde azalma da olabilir ya da bu dönem yapacağınız bazı yatırımlar için paranızı daha kontrollü harcamanız, harcamalarınızı kısıtlamanız, para biriktirmeye çalışmanız mümkün.

Aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan şans, bolluk, genişleme gezegeni Jüpiter, 2 Aralık’a Yay burcunda ilerlerken, oldukça şanslı bir yıllık bir dönem yaşayacaksınız. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken tek şey kilonuz. Jüpiter, size her şeyi bol bol verirken kilolar da verebilir. 12 yılda bir gelen bu şansı iyi değerlendirin. Jüpiter, 2 Aralık’tan sonra maddi kazançlar alanınızda ilerlerken, özellikle yükselen Akrepler maddi konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

Yükselen Yay'lar için Uranüs’ün 6 Mart’ta Boğa burcuna geçmesi ile birlikte iş ve çalışma hayatında, sağlık alanında yaklaşık 7 yıl boyunca devam edecek yeni bir dönem başlayacak (6 Mart 2019-7 Temmuz 2025 ve 8 Kasım 2025-26 Nisan 2026 tarihleri arasında). Yükselen Yay iseniz bu konularda ani gelişmeler olabilir. İş değişikliği de mümkün.

6-11 Aralık arasında doğan Yay burçları ise Neptün'den aldıkları kare açı ile bu yıl hedeflerini belirlemekte zorlanabilir. Özellikle bayanlar, erkekler ile, eşleri, partnerleri, baba ya da otorite konumundaki kişilerle ilgili belirsizlikler ve aldanmalar yaşayabilirler. Daha hayalci ve kırılgan olabilirler. Yükselen derecesi 14-19 derece olan yükselen Yay’lar da hayalci ve kırılgan olabilirler, belirsizlik ve aldanmalara açıklar.

6 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş tutulması, 2.evinizde oldu. Tutulma 2.evinizde oldu. Finansal konular, gelir ve harcamalar ön planda olacak. Tutulma sonrası maddi konularda hızlı gelişmeler ve başlangıçlar olabilir. Harcamalarınızın artacağı bu dönem, bütçenizi de yeniden değerlendirebilirsiniz.

21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, fikirler, inançlar, hukuksal konularda, yurtdışı bağlantılı konularda kararlar almanıza neden olabilir, bu konularda daha hassas bir dönem. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise ortaklı kazançlar, eşin geliri konusunda daha destekleyici olacak. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, maddi konularda değerlendirme yapmanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine aynı konularda daha destekleyici.

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP