Astrolog Zeynep Yalçın

Yengeç ve Yükselen Yengeç burçlarını 2019'da neler bekliyor?

Astrolog Zeynep Yalçın


Satürn, 20 Aralık 2017’den bu yana burcunuza karşıt açı yapıyor. Yengeç burcunun ilk günlerinde doğanlar bu etkiyi geçtiğimiz yıl hissetti. Bu sene Satürn Oğlak burcunda ilerlediği derecelerde daha önce 1988-1989 yıllarında bulunmuştu. Yaklaşık 29 yılda bir yaşadığınız Satürn-Güneş karşıtlığını yaşıyorsunuz. Olumlu yanı ise bir daha aynısını 2047 yılına kadar yaşamayacaksınız.

Bu sene Satürn, 2 Temmuz-14 Temmuz arasında doğan Yengeç'leri daha fazla etkileyecek. Otorite figürleri, baba ve eş ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış, engellenmiş, yaşam enerjiniz düşmüş, yaşlanmış ve yetersiz hissedebilirsiniz. Devlet ve kanunlarla ilgili sorunlar da yine bu dönem yaşanabilir. Kötü giden bir evlilik ya da ilişki sonlanabilir. Transit hayatınızda bazı bitişler getirse de daha sonra yeni başlangıçları da hayatınıza taşıyacak.

Önemli olan bu bitişleri olumsuz olarak görmemeniz, dersler çıkarıp, olgunlaşmanız. Daha ileriki tarihlerde doğanlar ise önümüzdeki yıl etkilerini hissedecekler. 2008 yılından bu yana yaşadığınız Plüton transiti zaten size mücadeleci olmayı öğretti. Yükselen derecesi 0-20 arası Yengeç'te olanlar belki boşanmalar yaşadı, burcun ilk yirmi gününde doğanlar ise çeşitli dönüşüm ve zorlanmalar yaşadı. Bu sene ise 12-16 Temmuz arasında doğan Yengeç'ler bu karşıtlığı yaşayacak. Evlilik, ortaklık, baba, eş ve otorite figürleri ile ilgili konularda mücadele yaşayabilirler.

Yükselen Yengeç'ler 2019’da, ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklar konusunda testler yaşayacaklar. Satürn ve Plüton’un ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar evindeki transiti yanında bu yıl tutulmalar da Yengeç-Oğlak aksında yaşanacak! Bu dönem, kötü giden bir evlilik ya da ilişki sonlanabilir ancak aynı zamanda iyi giden beraberlikleriniz evliliğe de taşınacak ya da ilişkiniz yoksa daha ciddi beraberlikler yaşayabilirsiniz, olgun bir partner hayatınıza girebilir. Özetle Satürn, evlilik ve ortaklıklar evinden geçerken evlilik ve ortaklıkları yapılandıracak. Sorumluluk almamak için evlilikten kaçan yükselen Yengeç'ler evlenebilir. Satürn, sorumluluklar ama aynı zamanda ilerleme imkanı da getirecek.

Yükselen Yengeç’lerin, şans🍀 ve bolluk gezegeni Jüpiter 2 Aralık’a kadar sağlık ve iş alanında ilerlerken, bu alanlarda şanslı etkilerle olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda şanslı etkileri olmasının yanı sıra iş yükünüzü de arttırabilir. Sağlık konusunda da bu sene olumlu

etkiler altındasınız ancak beslenmenize dikkat etmelisiniz, kilo almaya da meyilli olabilirsiniz.

6 Ocak’taki tutulma 7.evinizde oldu. Bu tutulma ikili ilişkiler alanınızda gerçekleşti. İkili ilişkiler ve evlilikle ilgili konularda hızlı ve beklenmedik gelişmeler olabilir. Hayatınızdaki insanla yolunuza devam edebilir ya da ilişkinizde yaşadığınız zorluklar varsa ayrılma kararı alabilirsiniz. 21 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması, maddi durumunuz ve gelirlerinizle ilgili konulara daha fazla odaklanacağınızı gösteriyor. 2 Temmuz’a kadar olan dönem daha mücadeleli ve hareketli olacak. 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise kişisel konularınıza daha fazla odaklanmanızı sağlayabilir. Hayatınızda önemli kararlar alabilir, hayatınızda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Özellikle 2 Temmuz’dan üç gün önce ve üç gün sonra doğanlar bunu hayatlarında daha fazla deneyimleyecekler. 17 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, ortaklı konularda, ilişkiniz ya da evliliğinizle ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ise, kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor ve 6 Ocak’takinin aksine, ortaklıklar, ilişkiler ve evlilikle ilgili hayatınıza değişim getirse de daha destekleyici olacak.

Astrolog Zeynep Yalçın

Zeynep Yalçın

ISAR CAP Danışman Astrolog

Danışmanlık Hizmetlerim

TOP